Dbanie o stopy to temat, który coraz częściej porusza się niezależnie od pory roku. Choć istnieje grupa osób, która nie wyobraża sobie miesiąca bez wizyty u specjalisty lub stylistki paznokci, tak duża część społeczeństwa oddelegowuje swoje stopy na „zimowe wakacje”. Niezależnie od tego, do której z tych grup się zaliczasz, zapewne gdy przychodzi wiosna coraz częściej myślisz o bardziej finezyjnych kolorach i gładkich stopach. Jak należycie przygotować się na wiosnę?

 

Jako specjaliści w dziedzinie zarówno podologii, jak i stylizacji paznokci znamy odpowiedź na to pytanie i bardzo chętnie się nią z Wami podzielimy! Odpowiednia pielęgnacja naszych stóp nie tylko sprawia, że wyglądają na piękne i zadbane, ale również przyczynia się do ich stanu zdrowia. Dlaczego jest to takie ważne, aby odpowiednio się nimi zająć?

Otóż popękana i sucha skóra to nie jedyne, z czym zwracają się do specjalisty/tki klienci. Wiedzieliście o tym, że długość paznokci i odpowiednie ich skracanie również mają wpływ na nasze zdrowie?  Zarówno podolodzy jak i styliści i stylistki paznokci doskonale wiedzą jak zająć się naszymi stopami, aby przynieść nie tylko ulgę, ale i wywołać ogromny uśmiech na naszych twarzach. Zaniedbywanie może doprowadzić nie tylko do wrastania się paznokci, ale również powstawania stanów zapalnych, głębokich pęknięć i w konsekwencji ogromnego bólu.

Właśnie z myślą o zadowoleniu i zdrowiu klientów stworzyliśmy zestaw frezów kosmetycznych, który pomoże osiągnąć pożądany efekt lekkości i miękkości stóp! To wszechstronny pakiet, niezastąpiony pomocnik i przyjaciel każdego specjalisty. Jest wyjątkowy, ponieważ nadaje się nie tylko do pedicure ale i do manicure! Stąd też wzięła się jego nazwa. Dlatego też warto wyposażyć swój salon w ten zestaw i cieszyć się rewelacyjnym efektem zarówno na dłoniach, jak i stopach.

 


 Zestaw do Pedicure&Manicure zawiera w sobie aż 7 frezów, w tym dwa zupełnie innowacyjne. Największy z nich pełni rolę kapturka ściernego. Choć jest on frezem diamentowym z ukośnymi wycięciami, świetnie poradzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi zrogowaceniami na stopach, odciskach czy w okolicach aparatu paznokciowego. Do tej pory zazwyczaj używano w tym celu właśnie kapturków ściernych, aczkolwiek były one jednorazowe. Tego frezu można śmiało używać wielokrotnie po uprzednim jego wysterylizowaniu.

Kolejnym gagatkiem, którego z pewnością jeszcze nigdzie nie widzieliście jest ścięty stożek, o połowę mniejszy niż ten w standardowej ofercie. Dodatkowo jest on pokryty dwoma nasypami. Najpierw czerwonym – łagodnym, a następnie niebieskim – uniwersalnym. Został on zmniejszony, ponieważ dzięki temu możemy pracować całą jego powierzchnią, a nie tylko połową.

Oprócz tych dwóch agentów specjalnych w środku zestawu znajdziecie również frez parasolkę do ściągania masy, frez zaokrąglony walec do matowienia naturalnej płytki i obróbki materiału, długi zaokrąglony stożek do usuwania nabłonka i podnoszenia wałów, kulkę do polerowania i wygładzania skórek oraz niezastąpioną miotełkę do usuwania pyłu. Brzmi jak zestaw marzenie? Otóż właśnie nim jest! Dostępny również z tarką z wymiennymi wkładami- Zestaw frezów do Manicure i Pedicure + Baza Pedicure z wymiennymi wkładami.

 

Dlaczego dbać o stopy powinniśmy cały rok? Niezależnie od pory roku, nasze stopy są bardzo wrażliwe i choć próbują nam pokazać, że są twardymi zawodnikami, często potrzebują pomocy. Zarówno w lato, kiedy śmielej je eksponujemy i wystawiane są na kontakt z piaskiem, jak i w zimę, kiedy bywa, że większą część dnia chowamy je w ciepłych skarpetach i obuwiu. Oprócz różnego środowiska, w jakim przyjdzie im sobie poradzić, stopy narażone są również na zbyt mocny ucisk, który jest skutkiem nieodpowiednio dobranych butów. Uwierzcie nam, to także ma znaczenie! Dlatego też odpowiedni specjalista lub specjalistka, niczym superbohaterowie doskonale będą wiedzieli w jaki sposób się nimi zająć. Nieraz potrzebne jest im porządniejsze złuszczenie martwego naskórka, a innym razem delikatniejsza, subtelniejsza pielęgnacja. Dobór długości paznokci, ich odpowiednie oczyszczenie oraz prawidłowo dobrana metoda stylizacji również pomogą w zachowaniu należytej równowagi i zapobieganiu ewentualnym urazom. Warto zatem zatroszczyć się o nasze zdrowie i zaufać wykwalifikowanym podologom i stylistom. Czy tylko na wiosnę? Po dzisiejszym artykule mamy nadzieję, że już znacie odpowiedź na to pytanie.

 

Autor tekstu: Natalia Kurkiewicz – ambasadorka ponad 5 marek z branży beauty, stylistka paznokci, pasjonatka perfekcyjnego manicure, influencerka, autorka profilu @pazury_bez_cenzury_natalia, studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, copywriterka i książkoholiczka. Członkini teamu IQ Nails, autorka tekstów na blogu oraz serii edukacyjnej na instagramie.

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
EUR Euro