-30% z kodem: urodziny

[currency_switcher]

Instrukcja użytkowania frezów

Zasady użycia

 • Należy używać wyłącznie sprawnych technicznie narzędzi rotacyjnych.
 • Należy mocować narzędzie zgodnie z instrukcją dla frezarek.
  Należy zamocować narzędzie możliwie współosiowo.
 • Należy pracować zgodnie z zaleconą prędkością obrotową dla danego narzędzia, a gdy niemożliwe jest uzyskanie zalecanej prędkości należy zmienić narzędzie.
 • Należy stosować okulary ochronne.
 • Należy dostosować prędkości obrotowe do prędkości rekomendowanych przez producenta używanej frezarki, obrabianego materiału oraz indywidualnych umiejętności operatorki/operatora. Producent wyrobów zaleca pracę w zakresie następujących, będących odpowiednimi dla wyrobu, prędkościach obrotowych: do rozmiaru 023 7-15 tys. obrotów na minutę, frezy o rozmiarze powyżej 023 20 – 35 tys. obrotów na minutę.


Sterylizacja i czyszczenie

Przed pierwszym użyciem należy instrumenty zdezynfekować w środku dezynfekującym przez okres 30 minut. Nie używać preparatów dezynfekujących opartych na aktywnym tlenie.
Po każdym użyciu należy usunąć wszelkie cząstki organiczne. Następnie instrumenty oczyścić ultradźwiękiem lub pod bieżąca wodą. Jeżeli jest to konieczne czynność powtórzyć. Po czyszczeniu należy wysuszyć narzędzie, w przeciwnym razie może skorodować. Instrumenty sterylizować w następujących warunkach:

 • w nadciśnieniu 1 atm. w temperaturze 121 C przez 15 minut lub w 2 atm. w temperaturze 132 -134 C przez 5 minut.

 

Czas życia produktu

Czas życia produktu jest to okres, w którym zachowana jest pełnia jego cech użytkowych. Utrata którejkolwiek z nich (ubytki w nasypie diamentowym lub powłoce niklowej, odkształcenia ) kwalifikuje produkt do natychmiastowego wyeliminowania z użycia.

Eliminacja wadliwych narzędzi

 • Nie stosować narzędzi z zakrzywionym trzonkiem (wibracje)
 • Nie stosować narzędzi z oznakami korozji (ryzyko fragmentacji powłoki niklowej, a także nasypu diamentowego i wystąpienia zakażeń),
 • Nie stosować narzędzi tępych (zjawiska termiczne, wibracje)

 

Sposób przechowywania narzędzi:

Przechowywać w suchym i nie eksponowanym na promienie słoneczne miejscu. Po wyjęciu z oryginalnego opakowania, przechowywać w warunkach chroniących przed zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Translate »