-20% z kodem: IQ20

[currency_switcher]

Jak dobrać obroty frezarki?

Dla początkujących stylistek dużym wyzwaniem może być prawidłowa praca frezarką, a szczególnie dobór odpowiednich obrotów. W tym wpisie rozjaśnimy Ci cały ten proces.

Praca frezarką krok po kroku

Obroty frezarki dobieramy odpowiednio do wykonywanej pracy oraz frezów, którymi będziemy pracować.
Zacznijmy od tego co jest najważniejsze we frezarce, czyli moment obrotowy. Moment obrotowy świadczy o sile frezarki, jest wyrażany w niutonometrach. Im większa jest jego wartość, tym możemy mieć większą pewność, że nasza frezarka nas nie zawiedzie. Pracując na najniższych obrotach, poradzi sobie z opracowywaną powierzchnią, nie zatrzymując się nawet przy najgrubszych skórkach.
 
1. Zaczynając pracę frezarką, upewnij się, że frez został odpowiednio umieszczony w głowicy oraz zablokowaliśmy mechanizm blokowania frezów.
 
2. Prędkość obrotów dostosuj do swoich umiejętności, rozmiaru i typu frezu oraz rodzaju frezarki, na której pracujecie.
 
3. W trakcie pracy chcąc zmienić obroty frezarki, powinnaś wyłączyć frezarkę do zerowych obrotów, a następnie przełączyć obroty w zależności od strony, w którą chcemy wykonać pracę.
 
4. Po skończonej pracy frezarką należy oczyścić frezy z pyłu oraz poddać je sterylizacji, następnie odłożyć frezarkę w bezpieczne miejsce. Dlaczego sterylizacja jest tak ważna?

Obejrzyj rolkę.

PS.  Czy wiesz, że na naszym Instagramie co tydzień w ramach cyklu #srodaedukacyjna pojawiają się nowe materiały?

Zaobserwuj nas, żeby być na bieżąco!

Prawidłowa praca frezarką wymaga precyzji i skupienia. Dzięki świadomemu wyborowi odpowiednich obrotów zapewniamy bezpieczeństwo klientce.

Translate »