-20% z kodem: IQ20

[currency_switcher]

Frezy do skórek – jak wybrać?

Frezy do skórek – jak wybrać?

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy frezy do skórek są jednymi z najważniejszych narzędzi. Etap opracowywania wałów oraz paznokcia jest niemalże najistotniejszym podczas całego procesu stylizacji paznokci. W końcu prawidłowe przygotowanie płytki wpływa na trwałość naszego manicuru. Zatem jakie frezy do skórek wybierać, by nasza praca przynosiła oczekiwane efekty? W dzisiejszym poście zajmiemy się tym tematem i rozłożymy go na czynniki pierwsze.

Każda z nas zapewne nie raz podczas zakupów miała w głowie falę pytań. Jakie frezy do skórek będą najlepsze dla moich klientek? Jaki frez do skórek spełni moje oczekiwania? Gdzie znajdę najlepsze frezy do skórek? I przede wszystkim… Jak wybrać spośród tylu możliwości? Diamentowe, ceramiczne czy z węglika spiekanego zwane również karbidowymi? Jest ich przecież tak wiele… Zanim podejmiemy decyzję, dobrze byłoby wiedzieć, czym one się między sobą różnią, prawda? Przejdźmy zatem do wiedzy w pigułce!

Znaczniki na frezach

Zanim przejdziemy do podziału frezów na ich rodzaje, przypomnimy o znacznikach, z którymi na pewno spotkacie się podczas zakupów i nie tylko. Co oznaczają poszczególne kolory? Mówią przede wszystkim o gradacji naszych narzędzi i podpowiadają do jakiego typu skórek czy materiałów są przeznaczone. Dziś rozpatrzymy je pod względem jedynie opracowania wałów.

  • Żółty – gradacja najdelikatniejsza i najdrobniejsza. W przypadku, gdy mamy do czynienia z naprawdę delikatnymi skórkami czy też chcemy zmatowić naturalną płytkę paznokcia, ale nie chcemy nikomu zrobić krzywdy, tak oznaczone frezy będą idealne. Przeznaczone przede wszystkim do użytku mało ingerującego lub do wykonywania bardzo precyzyjnych i jednocześnie nieszkodliwych ruchów.
  • Czerwony – również drobny, świetnie sprawdzający się do polerowania i opracowywania skórek. Właśnie z takim oznaczeniem kolorystycznym znajdziemy najwięcej frezów do wałów okołopaznokciowych.
  • Niebieski – średnia gradacja, pozwala na nieco większą ingerencję i zalecana jest do bardziej zrogowaciałych, twardych skórek. Również to oznaczenie występuje w wielu zestawach do manicuru kombinowanego.
  • Zielony – bardzo gruby, zdecydowanie mniej polecany do pracy nad skórkami, szczególnie dla osób początkujących. Zapewnia zdecydowanie mniejszą kontrolę nad wykonywanymi działaniami. Takie oznaczenie znajdziecie najczęściej na frezach do usuwania masy niż do skórek.
  • Czarny – ostry, nadaje się do ściągania m.in. manicuru tytanowego. Niedostępny jeśli chodzi o frezy do skórek.

Skoro przypomnieliśmy już sobie kolory znaczników i ich specyfikację, przejdźmy do następnego punktu, w którym podzielimy frezy na ich rodzaje.

Rodzaje frezów

 

Frezy diamentowe

Głównym zadaniem tych frezów jest przede wszystkim usuwanie hybrydy, żelu czy akrylu, skracanie paznokci, opracowywanie skórek oraz ich wygładzanie, szlifowanie czy też matowienie naturalnych paznokci. Ich delikatność sprawia, że idealnie sprawdzą się do manicuru kombinowanego, gdyż pozwalają nam na niesamowitą kontrolę w działaniach.

 

 

Frezy z węglika spiekanego/karbidowe

Ten typ frezów daje nam zdecydowanie większe możliwości niż w przypadku poprzednich. Spowodowane jest to przede wszystkim ich brakiem skłonności do nagrzewania się, przez co praca nimi jest przyjemniejsza. Ich budowa, a konkretnie poprzeczne nacięcia świetnie radzą sobie z usuwaniem hybrydy, żelu i skórek w bardzo krótkim czasie. Wystarczy kilka sprawdzonych ruchów i efekt murowany. Nie zmienia to faktu, że należy nimi operować ze szczególną ostrożnością.

 

 

Frezy ceramiczne

Pewnie niejednokrotnie spotkałyście się z informacjami dotyczącymi specyfikacji tej kategorii frezów. Powszechnie wiadomo, że ze względu na ich wykonanie z tlenku cyrkonu, mniej się nagrzewają, tak samo, jak w przypadku frezów karbidowych. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ale co więcej warto o nich wiedzieć? Najlepiej sprawdzają się do opracowywania żelu i akrylu oraz ich usuwania, a także do pozbywania się narośniętych skórek i zrogowaceń. Natomiast zdecydowanie mniej się ich używa podczas wykonywania manicuru kombinowanego.

Każda z kategorii ma swoje zalety i mogą na pozór mieć niemalże jednolity wydźwięk. Prawdą jest, że każda z nas dobiera swoje narzędzia wedle uznania i wygody. Ale najważniejsze jest to, aby wiedzieć, które z tych rodzai frezów i ich kształty sprawdzą nam się najlepiej na poszczególnym etapie pracy.

Ale jak to? Istnieje jeszcze jakiś inny podział? Tak, istnieje. Same rodzaje frezów i ich kolory to nie wszystko. Musimy wiedzieć, w jaki sposób najbardziej ułatwić i przyspieszyć swoją pracę. I właśnie w tym momencie przejdziemy do kolejnego podziału.

Każdy kształt daje nam zupełnie inne możliwości. Właśnie dlatego tak bardzo ważne jest to, aby je poznać, ponieważ wykorzystane w odpowiedniej kolejności pozwolą nam szybko i łatwo przejść przez etap opracowania skórek.

  1. Walce i stożki – tego typu kształt fenomenalnie poradzi sobie z odsunięciem skórek oraz pozbyciem się nabłonka.
  2. Płomyki – specjaliści w podnoszeniu i oczyszczaniu wałów.
  3. Kuleczki – idealne do wykończenia pracy, świetnie usuwają zrogowacenia na opuszkach.

Skoro znamy już dostępne kształty, jak wybrać materiał, z którego zrobione są frezy, aby uzyskać możliwie najlepszy efekt? Oczywiście można ograniczyć się do jednego rodzaju, ale bardzo rozsądnym będzie użycie każdego z nich, aby wypróbować, który będzie dla nas najlepszy. Tak naprawdę w zależności od wskaźnika – można dowolnie kombinować z ilością frezów. Natomiast zgodnie z wcześniejszymi opisami – powinnyśmy kierować się przede wszystkim swoimi umiejętnościami oraz rodzajem skórek klientek, które obsługujemy.

Podsumowując – najbardziej uniwersalne będą zestawy z diamentowymi frezami, gdyż zapewniają nam największą kontrolę nad działaniami, dodatkowo ich nasyp jest dosyć drobny, dzięki czemu łatwo będzie nam osiągnąć efekt wygładzonej skóry. Ciężko nimi wyrządzić krzywdę. Jeżeli zaś klientki mają nieco bardziej wymagające zrogowacenia – dobrze jest wypróbować frezy karbidowe i ceramiczne. Są, można by powiedzieć, agentami do zadań specjalnych.

Jeśli szukasz zestawów i pakietów, które sprawdzą ci się najlepiej, polecamy ci:

Wymienione wyżej zestawy zawierają zarówno frezy diamentowe jak i karbidowe. Wszystkie kształty omówione w dzisiejszym poście znajdziecie w środku. Zatem tylko od was zależy na który się zdecydujecie. Mamy nadzieję, że post okazał się dla Was przydatny. Zachęcamy serdecznie do testowania różnych frezów, oczywiście z zachowaniem należytej ostrożności.

 

Autor tekstu: Natalia Kurkiewicz – ambasadorka ponad 5 marek z branży beauty, stylistka paznokci, pasjonatka perfekcyjnego manicure, influencerka, autorka profilu @pazury_bez_cenzury_natalia, studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, copywriterka i książkoholiczka. Członkini teamu IQ Nails, autorka tekstów na blogu oraz serii edukacyjnej na instagramie.

Translate »