-20% z kodem: IQ20

[currency_switcher]

Manicure frezarkowy, kombinowany – dlaczego warto?

Manicure frezarkowy, kombinowany – dlaczego warto?

Każda kobieta pragnie, by mieć zdrowe i zadbane dłonie, których ozdobą są piękne paznokcie. Nie da się ukryć, że jest to wizytówka każdej z nas. W końcu witamy się podając dłoń, pracujemy, gestykulujemy. Zatem nasze ręce często są w centrum zainteresowania. Ludzie jako wzrokowcy zwracają uwagę na nawet najdrobniejsze szczegóły. W mniejszym lub większym stopniu. Mogłoby się wydawać, że wykonanie trwałej i estetycznej stylizacji zajmuje dużo czasu. Jak sprawa wygląda w rzeczywistości? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zasięgnąć nieco informacji z historii stylizacji paznokci.

W latach 80. XX wieku doszło do ogromnego przełomu w świecie paznokci. Spodziewasz się o czym mowa? Jeśli pomyślałaś o frezarce, to punkt dla ciebie! Otóż był to czas, kiedy pierwsze tego typu sprzęty zawitały w rękach stylistów i stylistek. Początkowo pożyczane były od jubilerów oraz dentystów. Myślę, że każda z nas po usłyszeniu pierwszy raz dźwięku frezarki miała w głowie mniej lub bardziej przyjemną wizytę na fotelu dentystycznym. Tak więc od czasu pojawienia się frezarki jako przedmiotu przede wszystkim ułatwiającego i usprawniającego pracę, w świadomości społeczeństwa zaczął coraz mocniej zakorzeniać się wizerunek eleganckiej businesswoman z zadbanymi dłońmi.

Teraz, kiedy aspekt historyczny mamy już za sobą, warto nieco przyjrzeć się obecnym trendom panującym na rynku branży beauty. Zapewne nie raz usłyszałyście zarówno o manicurze frezarkowym, kombinowanym jak i bezcążkowym. Tyle różnych nazw, a temat i cel wspólny – perfekcyjne opracowanie paznokcia i skórek. W dobie tak szerokiego wyboru narzędzi możemy tak naprawdę wybrać sprzęt idealnie spersonalizowany do naszego stylu pracy. Dzięki tym aspektom czas wykonania perfekcyjnej stylizacji skraca się do minimum, a my, czy też nasze klientki, możemy cieszyć się pięknymi paznokciami.

Pytanie brzmi: Jakie frezy do skórek będą idealne? My znamy odpowiedź! Chcesz również ją poznać? Zatem zapraszamy do dalszej części artykułu!

                                                         

Zestaw Combo

Zestaw Combo z cążkami do manicuru kombinowanego, to kompleksowy pakiet narzędzi, który umożliwi ci precyzyjną i efektowną pracę, o której dziś mówimy. Co znajdziesz w środku?

 • Cążki do skórek z linii dla profesjonalistów wykonane ze stali nierdzewnej klasy medycznej w dwóch wariantach do wyboru: 10 cm, długość ostrzy 3 mm, 11 cm, długość ostrzy 5 mm. Ich ergonomiczny kształt sprawia, że jest to narzędzie idealne zarówno do manicure, pedicure jak i podologii, niezbędne w każdym profesjonalnym gabinecie.
 • Frez z węglika spiekanego z krzyżowo-poprzecznymi nacięciami. Skutecznie i szybko poradzi sobie z hybrydą, żelem i akrylem na naturalnej i wzmocnionej płytce.
 • Frez diamentowy mały płomyk – dzięki swojej niewielkiej średnicy pozwala jeszcze głębiej odsunąć skórki oraz dokładniej usunąć błonki przy wale paznokciowym. Frez idealnie sprawdzi się do bezpiecznego podnoszenia bardzo delikatnych skórek. Jest niezbędny w technice „malowania pod skórki”.
 • Frez diamentowy długi płomyk– do podnoszenia, usuwania i oczyszczania paznokci od spodu. Czerwony kolor paska oznacza drobną gradację ziarna diamentowego zapewniającego kontrolowaną pracę.
 • Frez diamentowy kulka– frez ten pozwala szybko, dokładnie i nieinwazyjnie usunąć podniesione skórki bez konieczności użycia cążek. Niebieski pasek oznacza uniwersalną gradację ziarna.
 • Frez diamentowy walec– bezpiecznie i delikatnie odsunie skórki oraz narośnięte nabłonki. Gwarantuje szybką i precyzyjną pracę.

Jak sama widzisz, zestaw ten jest skompletowany z myślą o profesjonalnej, precyzyjnej i  bezpiecznej pracy. Idealnie sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalistki, jak i dopiero raczkującej w świecie stylizacji paznokci stylistki.

Czym jest manicure frezarkowy, kombinowany, bezcążkowy?

Jeszcze do niedawna bardzo popularne w użytkowaniu były jedynie cążki, nożyczki, za pomocą których najczęściej pozbywano się martwego naskórka z wałów okołopaznokciowych. Natomiast coraz częściej stylistki wybierają opracowanie paznokcia tylko frezami bądź z małą pomocą wyżej wymienionych narzędzi. Wynika to przede wszystkim z tego, że dawniej szczególnie cążki powodowały niedokładne opracowanie skórek, uszkodzenia mechaniczne czy poważniejsze w skutkach skaleczenia. Oczywiście powszechnie wiadomo, że nieumiejętne posługiwanie się każdym narzędziem czy produktem potrafi wyrządzić krzywdę, zatem pamiętajmy, aby dbać o naszą wiedzę i poszerzać ją!

Manicure frezarkowy z założenia ma na celu opracowanie zarówno skórek jak i płytki paznokcia bez użycia ostrych narzędzi. Frezarka otwiera nam wiele możliwości, ponieważ pozwala na usunięcie starej masy i za jej pomocą możemy kompleksowo przygotować paznokcie pod nową stylizację. Obecnie praktycznie każdy salon w swoich usługach wykorzystuje pracę z frezarką. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy – to urządzenie niesamowicie skraca czas i zapewnia nam maksimum precyzji. Ta metoda pracy dodatkowo jest znacznie bezpieczniejsza i delikatniejsza, pod warunkiem, że poprawnie ją wykonujemy i odpowiednio dobierzemy frezy. Warto również wspomnieć o tym, że manicure kombinowany przekłada się na trwałość stylizacji i pozwala na perfekcyjne malowanie „pod skórki”.

Jakich frezów używamy do manicuru kombinowanego?

Każdy etap wykonywania paznokci charakteryzuje się indywidualnym doborem frezów. Na rynku dostępne są różne ich kształty i rodzaje. Są nawet dostępne w wersji dla osób leworęcznych! Kamienne, ceramiczne, diamentowe, z węglika spiekanego, stalowe itp. Temat frezów i ich możliwości jest szeroki jak rzeka i wprawdzie powinien zostać opisany jako osobny post, ale przy okazji omawiania manicuru kombinowanego ciężko jest nie powiedzieć o nich chociaż słowa. Dlatego też poniżej przybliżymy sobie poszczególne etapy wraz z użyciem konkretnych frezów.

1. Frez do ściągania masy.

W zależności od tego, czy mamy do czynienia z uzupełnieniem stylizacji czy założeniem nowej – ten etap jest w tym poście umownie wpisany jako pierwszy. Do ściągnięcia starej masy używamy frezów najczęściej z węglika spiekanego lub ceramicznych. Jeżeli chodzi o ich kształt mogą być to szyszki, walce, grubsze łezki lub przypominające parasolkę z zaokrągloną końcówką itp. W zestawie Combo znajdziesz wyżej wspomniany frez z węglika spiekanego.

2. Frezy do skórek.

I w tym punkcie w manicurze kombinowanym mamy do wyboru ogromną ilość frezów. Dlatego też zaczniemy sobie od tych najmniej inwazyjnych, a później przejdziemy do frezów przeznaczonych do manicuru „głębokiego”.

a) Stożek/walec

Jest to frez uniwersalny, który pięknie odsuwa i delikatnie podnosi skórki. Nadaje się również do matowienia naturalnej płytki ze względu na swoją delikatność.

b) Łezka/płomyk

Kolejna jest łezka czy też zwana przez niektórych jako płomyk. Może być zarówno długa i cienka, jak i krótka i grubsza. Różne szkoły przedstawiają inne ich zastosowanie, zatem w zależności co chcemy uzyskać – możemy je użyć na różne sposoby. Zarówno do podnoszenia wałów i oczyszczania przestrzeni pod nimi, jak i wygładzania zrogowaceń dookoła paznokcia. W zestawie Combo, jak już wyżej wspomnieliśmy, znajdziecie dwa rodzaje tego frezu.

c) Frezy do polerowania

W tej kategorii znajdą się zarówno kulki, szyszki, łezki i walce, które tak jak sama nazwa podkategorii mówi – służą do polerowania skóry. W zestawie Combo jest to frez diamentowy w kształcie właśnie kulki.

Tak naprawdę po użyciu takiej ilości frezów nasz paznokieć powinien być kompleksowo przygotowany do dalszych etapów. Jeśli jednak uznamy, że chciałybyśmy coś poprawić – zawsze możemy wrócić do jakiegoś etapu i go powtórzyć, dopóki efekt nie będzie nasz satysfakcjonował.

Czy manicure kombinowany jest dla każdego?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – oczywiście, że nie. Jego poszczególne etapy jak najbardziej można dopasować do każdego, aczkolwiek pewnie większość z was wie, że są pewne typy skórek, które nawet od delikatnego odsunięcia kopytkiem potrafią krwawić. Dlatego tą metodę należy stosować ostrożnie. Przed jej podjęciem warto zorientować się jaki jest próg wrażliwości klientki. Jeżeli na jakimkolwiek etapie nasza praca zacznie powodować dyskomfort, powinnyśmy przerwać frezowanie, bądź zmienić frez na łagodniejszy.

Dla podsumowania warto wymienić zatem zalety manicuru kombinowanego:

 

 1. Pozwala na perfekcyjne opracowanie skórek.
 2. Przedłuża trwałość stylizacji.
 3. Jest bezpieczniejszy niż praca cążkami.
 4. Odrosty są później widoczne.
 5. Klientki wychodzą od nas zadowolone.


Po przeczytaniu tego posta, zapewne wiele z was już wie, dlaczego w tytule pytanie nie brzmi „czy warto?” ale „dlaczego warto?” stosować tą metodę. Nie bez powodu manicure kombinowany, frezarkowy czy też nazywany bezcążkowym zyskał swoją popularność i niemalże na stałe zakorzenił się w świecie stylizacji paznokci na stałe.

 

Autor tekstu: Natalia Kurkiewicz – ambasadorka ponad 5 marek z branży beauty, stylistka paznokci, pasjonatka perfekcyjnego manicure, influencerka, autorka profilu @pazury_bez_cenzury_natalia, studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, copywriterka i książkoholiczka. Członkini teamu IQ Nails, autorka tekstów na blogu oraz serii edukacyjnej na instagramie.

Translate »