Nowa kolekcja PINK VIBES ONLY >>

-15% na 2 produkty | -20% na 3 produkty | -25% na 4 produkty

[currency_switcher]
[aws_search_form]
[aws_search_form]

Frezy do skórek – jak wybrać?

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, frezy do skórek są jednymi z najważniejszych narzędzi. W końcu prawidłowe przygotowanie płytki wpływa na trwałość naszego manicure. Zatem jakie frezy do skórek wybierać, by nasza praca przynosiła oczekiwane efekty? W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tym tematem i rozłożymy go na czynniki pierwsze.

Każda z nas zapewne nie raz podczas zakupów miała w głowie falę pytań. Jakie frezy do skórek będą najlepsze dla moich klientek? Jaki frez do skórek spełni moje oczekiwania? Gdzie znajdę najlepsze frezy do skórek? I przede wszystkim… Jak wybrać spośród tylu możliwości? Diamentowe, ceramiczne czy z węglika spiekanego zwane również karbidowymi? Jest ich przecież tak wiele… Zanim podejmiemy decyzję, dobrze byłoby wiedzieć, czym one się między sobą różnią, prawda? Przejdźmy zatem do wiedzy w pigułce!

Znaczniki na frezach

Zanim przejdziemy do podziału frezów na ich rodzaje, przypomnimy o znacznikach, z którymi na pewno spotkacie się podczas zakupów i nie tylko. Co oznaczają poszczególne kolory? Mówią przede wszystkim o gradacji naszych narzędzi i podpowiadają do jakiego typu skórek czy materiałów są przeznaczone. Dziś rozpatrzymy je pod względem jedynie opracowania wałów.

  • Żółty – gradacja najdelikatniejsza i najdrobniejsza. W przypadku, gdy mamy do czynienia z naprawdę delikatnymi skórkami czy też chcemy zmatowić naturalną płytkę paznokcia, ale nie chcemy nikomu zrobić krzywdy, tak oznaczone frezy będą idealne. Przeznaczone przede wszystkim do użytku mało ingerującego lub do wykonywania bardzo precyzyjnych i jednocześnie nieszkodliwych ruchów.
  • Czerwony – również drobny, świetnie sprawdzający się do polerowania i opracowywania skórek. Właśnie z takim oznaczeniem kolorystycznym znajdziemy najwięcej frezów do wałów okołopaznokciowych.
  • Niebieski – średnia gradacja, pozwala na nieco większą ingerencję i zalecana jest do bardziej zrogowaciałych, twardych skórek. Również to oznaczenie występuje w wielu zestawach do manicure kombinowanego.
  • Zielony – bardzo gruby, zdecydowanie mniej polecany do pracy nad skórkami, szczególnie dla osób początkujących. Zapewnia zdecydowanie mniejszą kontrolę nad wykonywanymi działaniami. Takie oznaczenie znajdziecie najczęściej na frezach do usuwania masy niż do skórek.
  • Czarny – ostry, nadaje się do ściągania m.in. manicure tytanowego. Niedostępny jeśli chodzi o frezy do skórek.

Obejrzyj rolkę.

PS.  Czy wiesz, że na naszym Instagramie co tydzień w ramach cyklu #srodaedukacyjna pojawiają się nowe materiały?

Zaobserwuj nas, żeby być na bieżąco!

Rodzaje frezów

Skoro przypomnieliśmy już sobie kolory znaczników i ich specyfikację, przejdźmy do następnego punktu, w którym podzielimy frezy na ich rodzaje.

Frezy diamentowe

Głównym zadaniem tych frezów jest przede wszystkim usuwanie hybrydy, żelu czy akrylu, skracanie paznokci, opracowywanie skórek oraz ich wygładzanie, szlifowanie czy też matowienie naturalnych paznokci. Ich delikatność sprawia, że idealnie sprawdzą się do manicure kombinowanego, gdyż pozwalają nam na niesamowitą kontrolę w działaniach.

Frezy z węglika spiekanego/ karbidowe

Ten typ frezów daje nam zdecydowanie większe możliwości niż w przypadku poprzednich. Spowodowane jest to przede wszystkim ich brakiem skłonności do nagrzewania się, przez co praca nimi jest przyjemniejsza. Ich budowa, a konkretnie poprzeczne nacięcia świetnie radzą sobie z usuwaniem hybrydy, żelu i skórek w bardzo krótkim czasie. Wystarczy kilka sprawdzonych ruchów i efekt murowany. Nie zmienia to faktu, że należy nimi operować ze szczególną ostrożnością.

Frezy ceramiczne

Powszechnie wiadomo, że ze względu na ich wykonanie z tlenku cyrkonu, mniej się nagrzewają, tak samo, jak w przypadku frezów karbidowych. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ale, co więcej, warto o nich wiedzieć? Najlepiej sprawdzają się do opracowywania żelu i akrylu oraz ich usuwania, a także do pozbywania się narośniętych skórek i zrogowaceń. Natomiast zdecydowanie mniej się ich używa podczas wykonywania manicure kombinowanego.

Ale, co więcej, warto o nich wiedzieć? Najlepiej sprawdzają się do opracowywania żelu i akrylu oraz ich usuwania, a także do pozbywania się narośniętych skórek i zrogowaceń. Natomiast zdecydowanie mniej się ich używa podczas wykonywania manicure kombinowanego.

Kształty frezów

Każdy kształt daje nam zupełnie inne możliwości. Właśnie dlatego tak bardzo ważne jest to, aby je poznać, ponieważ wykorzystane w odpowiedniej kolejności pozwolą nam szybko i łatwo przejść przez etap opracowania skórek.

  • Walce i stożki – tego typu kształt fenomenalnie poradzi sobie z odsunięciem skórek oraz pozbyciem się nabłonka.
  • Płomyki – specjaliści w podnoszeniu i oczyszczaniu wałów.
  • Kuleczki – idealne do wykończenia pracy, świetnie usuwają zrogowacenia na opuszkach.

No products were found matching your selection.

Które frezy wybrać? Najbardziej uniwersalne będą zestawy z diamentowymi frezami, gdyż zapewniają nam największą kontrolę nad działaniami, dodatkowo ich nasyp jest dosyć drobny, dzięki czemu łatwo będzie nam osiągnąć efekt wygładzonej skóry. Ciężko nimi wyrządzić krzywdę. Jeżeli zaś klientki mają nieco bardziej wymagające zrogowacenia – dobrze jest wypróbować frezy karbidowe i ceramiczne. Są, można by powiedzieć, agentami do zadań specjalnych.

Autor tekstu:

Natalia Kurkiewicz – ambasadorka ponad 5 marek z branży beauty, stylistka paznokci, pasjonatka perfekcyjnego manicure, autorka profilu @pazury_bez_cenzury_natalia.

Translate »