Frezy do Paznokci 3+2 gratis!

[currency_switcher]

Jakie frezy na start? Podpowiadamy!

Dla początkującej stylistki paznokci wybór odpowiednich narzędzi do pracy może być przytłaczający. Jednym z podstawowych akcesoriów, o jakie powinnaś zadbać, jest dobrej jakości frezarka do paznokci oraz zestaw wymiennych frezów. Frezy diamentowe, ceramiczne a może z węglików spiekowych? Lekko zaokrąglone czy szpiczaste? 

Przy tak wielu opcjach na rynku, wybór tego najlepszego dla Twoich potrzeb może być wyzwaniem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej frezom do paznokci, które polecamy dla początkujących stylistek.

1. Wybierz drobny nasyp na frezie

Frezy posiadają różne oznaczenia kolorystyczne, dzięki którym jesteś w stanie określić jaki rodzaj nasypu został zastosowany. Nasyp oznacza poziom gradacji materiału trącego, z którego wyróżniamy:

  • bardzo drobny (kolory żółte i czerwone), 
  • standardowe (niebieskie),
  • ostre, przeznaczone do zadań specjalnych (oznaczenie zielone i czarne).

Swoją przygodę z manicure frezarkowym radzimy rozpocząć od frezów żółtych i czerwonych, dzięki którym delikatnie opracujesz i pięknie wypolerujesz płytkę paznokcia. Więcej o rodzajach nasypów pisaliśmy tutaj.

Dla początkującej #frezomaniaczki proponujemy zestaw frezów Expert Basic, Idealne połączenie 6 frezów diamentowych, ceramicznych i z węglika spiekanego, które sprawią, że nie musisz się martwić o uszkodzenia macierzy czy przepiłowanie płytki paznokcia. Zestaw na dobry start będzie natomiast idealny dla stylistek o trochę większym doświadczeniu. Zestaw zawiera cztery frezy, o średnim rodzaju nasypu.

2. Postaw na obłe kształty frezów

Spośród dostępnych kształtów frezów, bezpieczniejsze na początek będą te obłe, np. w kształcie kulki czy zaokrąglonego stożka. Frezy ze ściętą końcówką oraz szpice zostaw sobie na późniejszy etap, gdy nabierzesz już większego doświadczenia.

3. Frezy ceramiczne idealne na początek

Jedną z największych zalet frezów ceramicznych jest to, że nie nagrzewają się podczas opracowywania płytki paznokcia. Sprawdzą się doskonale podczas długiej pracy, a także są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz pęknięcia. Będą zatem idealne na początek dla mniej doświadczonych stylistek paznokci. Na kolejnym etapie wypróbuj frezy z węglika spiekanego z żółtym paskiem, które charakteryzują się wytrzymałością i idealnie sprawdzą się również przy zdejmowaniu hybrydy, żelu i akrylu. A może szukasz kompleksowego zestawu, który wyposaży Cię w najpopularniejsze kształty frezów? Jeśli tak, to idealny będzie dla Ciebie Zestaw DuoFrez z sześcioma frezami diamentowymi!

A Ty, które frezy IQ Nails wybierzesz dla siebie?