-20% z kodem: IQ20

[currency_switcher]

Jak wykonać french konstrukcyjny? Szybki poradnik

French to stylizacja ponadczasowa. Obecnie mamy wiele wariacji na temat frencha i coraz chętniej klientki z nich korzystają, jednak klasyka zawsze w modzie. Dziś na tapet weźmiemy french konstrukcyjny. Często go wykonujecie?

French konstrukcyjny daje wiele możliwości konstruowania bardzo wielu zdobień. Faktycznie, zajmuje więcej czasu niż malowany french, ale pozwala na wbudowanie naprawdę ciekawych stylizacji. 

French konstrukcyjny krok po kroku

1. Przygotuj płytkę paznokcia- oczyść płytkę paznokcia ze skórek i przyrośniętych nabłonków za pomocą frezu w kształcie ściętego stożka. Pracuj od jednej do drugiej strony, w przeciwnym kierunku do obrotów frezarki, ruchem popychająco- odpychającym.

2. Kolejnym krokiem  jest skrócenie paznokcia przy pomocy pilnika i zmatowienie płytki. Pracujemy bez nacisku na naturalną płytkę paznokcia i delikatnie matowimy go od strony skórek od wolnego brzegu.

3. Następnie odtłuszczamy paznokcie i zabieramy się za ich przedłużenie. Paznokcie przedłużamy na formie. Na tym etapie musimy znać pożądaną długość. Całość szkieletu w tym przypadku zróbmy do 3. Przy użyciu żelu budujemy na formie szkielet paznokcia. Pamiętajcie o tym, że krawędzie muszą wychodzić względem krawędzi naturalnego paznokcia.

4. Po utwardzeniu szkieletu zabieramy się za zbudowanie paznokcia do 2. Budujemy go w kształt migdała i następnie utwardzamy. Nie zdejmując formy, piłujemy linię uśmiechu tak, aby krawędzie były ostre. Pilnik trzymamy pod kątem 90 stopni względem paznokcia.

5. Po tak przygotowanej bazie zdejmujemy formę. Całość odpylamy pędzelkiem i przemywamy cleanerem.

6. Przechodzimy do aplikowania cienkiej warstwy białego żelu budującego na pozostały szkielet. Dobieramy większą ilość produktu i uzupełniamy do wysokości wcześniejszego żelu budującego.

7. Boki uzupełniamy cieniutkim pędzelkiem. Suchym pędzelkiem wycieramy biały żel, który pozostał na naturalnym żelu tak, aby stworzyć równą linię uśmiechu. Całość utwardzamy. Przemywamy cleanerem i rozpoczynamy piłowanie.

8. Tutaj czas na wybranie kształtu paznokcia, my stworzymy model baleriny. Pilnik przykładamy równolegle do paznokcia i piłujemy do uzyskania prostej krawędzi. Boki piłujemy tak, aby uzyskać prostą linię, lekko pod kątem 90 stopni, aby uzyskać efekt smukłego paznokcia. Boki muszą zostać wypiłowane tak, aby zwężały się przy końcówce.

9. Przy użyciu frezu w kształcie płomyka wyrównujemy uskok, między naturalnym paznokciem a zbudowanym. On też pomoże nam wygładzić całą konstrukcję tak, aby płytka była gładka i dobrze wymodelowana.

Frez w kształcie długiego płomyka z nasypem 2w1 SOFT DuoFrez

39,00 

Na stanie

10. To już ostatni krok, tak zbudowane i opracowane paznokcie odpylamy i przemywamy primerem. Jeśli znajdują się jakieś nieprawidłowości w kształcie, oczywiście warto je spiłować i naprawić. Jeśli wszystko jest dobrze to topujemy je i utwardzamy w lampie. Pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu boków i przedniej krawędzi paznokcia.

Obejrzyj rolkę.

PS.  Czy wiesz, że na naszym Instagramie co tydzień w ramach cyklu #srodaedukacyjna pojawiają się nowe materiały?

Zaobserwuj nas, żeby być na bieżąco!

Mamy nadzieję, że wszystko jest dla was jasne. Zachęcamy do próbowania swoich sił w tej technice, bo powstałe z jej pomocą stylizacje są naprawdę małym dziełem sztuki i pozwalają na doskonalenie swoich umiejętności 🙂

Translate »