-30% z kodem: urodziny

[currency_switcher]

Jak wybrać frezy do manicure?

Często zastanawiasz się jak wybrać frezy do manicure? Jaki kształt będzie odpowiedni? Jak nim pracować Czym różnią się gradacje i co oznaczają te kolorowe paski?

Pozwól, że rozwiniemy Twoje wszystkie wątpliwości. Przede wszystkim podczas stylizacji każdy krok musi być przemyślany. Dlaczego stylizacja paznokci nie jest taka prosta, jak może się wydawać? Pracując z wysokoobrotowym sprzętem takim, jak frezarka, możemy narobić niemałe szkody, jeśli nie mamy pojęcia, co robimy.

Każdy kształt frezu jest bezpieczny, wtedy gdy “operator” jest świadomy swojej pracy. Praca stylistów nie polega tylko na upiększaniu, manicure to przede wszystkim zabieg higieniczny. Jeśli wykonamy go dobrze, to malowanie będzie łatwiejsze i dokładniejsze.

Gradacja frezów

Gradacja, jaką warto używać w codziennej pracy z paznokciami to ta w kolorze czerwonym i niebieskim. Podczas zabiegu oczyszczania płytki i naskórka poruszamy się w zakresie warstwy rogowej skóry, usuwamy martwą, zrogowaciałą część naskórka. Używając frezów z mocniejszą gradacją, ryzykujemy uszkodzenie skóry i tym samym spowodowanie zaburzeń rogowacenia. Zamiast wygładzonej skóry, po kilku dniach zastaniemy obraz hiperkeratozy. 

Obejrzyj rolkę.

PS.  Czy wiesz, że na naszym Instagramie co tydzień w ramach cyklu #srodaedukacyjna pojawiają się nowe materiały?

Zaobserwuj nas, żeby być na bieżąco!

Kształty frezów, a ich zastosowania

Pierwszy podstawowy podział frezów, to frezy z płaszczyzną, którymi pracuje się na płytce oraz frezy z obłościami, które nadają się do pracy ze skórą. W naszej ofercie znajdziecie frezy posiadające zarówno równe płaszczyzny, jak i zaokrąglenia.

Frezami typu: walec, ścięty stożek, stożek, pięknie oczyścicie płytkę ze skórek. Natomiast frezami takimi jak: kulka, gruszka, zaokrąglony walec idealnie usuniemy zrogowaciałe falbanki znajdujące się na wale proksymalnym oaz wałach lateralnych.

Wykonanie manicure jednym frezem jest również możliwe. Przykładowo umiejętnie użyta łezka, precyzyjnie podniesie nam wał, oczyści kieszonkę i bonusowo nada się do usunięcia powstałej falbanki. 

Jak pracować frezami?

Płaszczyzna frezu powinna być zawsze ułożona na płasko, równolegle do płytki. To oznacza obowiązek ciągłego zmieniania ułożenia frezu podczas pracy. Każdy inny, niż równoległy kąt, niesie ryzyko tworzenia bruzd na powierzchni paznokcia lub ścienianie go, co może spowodować uszczerbek.  

Praca z frezami z zaokrągleniami, to praca na skórze. W tym przypadku należy pracować nimi równolegle, wygładzając lub ścinając fałd warstwy rogowej. Dlaczego nie polecamy pracować, tym typem frezów po paznokciu? Dlatego, że zbyt łatwo jest uszkodzić nimi płaszczyznę paznokcia. 

Podsumowując, jakimi frezami na pewno nie powinno się pracować? Uszkodzonymi, zardzewiałymi czy wytartymi- z ubytkami ścierniwa. Narzędzie nie może być wyszczerbione, ani nierówne. Pomijając uszkodzenia, każdy frez jest bezpieczny, pod warunkiem że wiesz, do czego służy i jak go używać.

mgr inż. Patrycja Nowak Plutecka
INSTRUKTOR STYLIZACJI PAZNOKCI
Technik Sterylizacji Medycznej
Technik BHP
Instagram: blingblingstudio_szkolenia
FB: Bling Bling Studio Patrycja Nowak

Translate »