-20% z kodem: IQ20

[currency_switcher]

Jak nie przegrzewać frezów? Poznaj 4 sposoby!

Jednym z podstawowych narzędzi pracy stylistki paznokci jest profesjonalna frezarka i zestaw końcówek, tzw. frezów. Dzięki frezom o różnym kształcie możliwe jest zdjęcie poprzedniej stylizacji, pozbycie się zbędnych skórek czy zmatowienie płytki. Podczas opracowywania paznokcia możemy jednak spotkać się z niepożądanym zjawiskiem, jakim jest nagrzewanie się frezów. Co jest przyczyną gromadzenia się ciepła w narzędziu oraz jak temu zapobiec? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Jak działają frezy do paznokci?

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów frezów, które różnią się materiałem wykonania, kształtem i przeznaczeniem. Możesz spotkać się z frezami:

  • Diamentowymi;
  • Ceramicznymi;
  • Wykonanymi z węglika spiekanego.

 

Najczęściej spotykane kształty to: stożkowy, szpiczasty, kulisty oraz walec. Wybraną końcówkę umieszcza się w głowicy frezarki, która dzięki wbudowanemu silnikowi obraca frez z dużą prędkością. Wykorzystywane przy frezowaniu zjawisko tarcia jest nieodłącznie związane z wytwarzaniem się ciepła pomiędzy narzędziem a płytką paznokcia. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby zminimalizować nagrzewanie się frezów, a przez to zapewnić większe bezpieczeństwo dla płytki paznokcia.

1. Dostosuj obroty do obrabianej powierzchni

Podstawowym czynnikiem wpływającym na nagrzewanie się frezu do paznokci jest prędkość, z jaką się obraca. Większość frezarek ma różne ustawienia prędkości i bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią do wykonywanej pracy. Jeśli prędkość jest zbyt wysoka, frez będzie wytwarzał więcej ciepła z powodu zwiększonego tarcia. Z drugiej strony, jeśli prędkość jest zbyt mała, Twoja praca nie będzie efektywna, a klientka może odczuwać dyskomfort podczas zabiegu.

2. Nie używaj zbyt dużej siły docisku

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy pracy z frezami, jest stosowana siła nacisku. Zbyt duży nacisk freza na płytkę paznokcia prowadzi do wzrostu siły tarcia i gromadzenia się ciepła w narzędziu. Niedostosowanie nacisku prowadzi również do szybszego zużycia frezu, skracając jego żywotność i narażając Cię na dodatkowe koszty.

3. Stosuj frezy dobrej jakości

Materiał, z którego wykonane są frezy, jest kluczowy przy efektywnej pracy stylistki paznokci. Postaw na narzędzia dobrej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów. Najczęstszym wyborem stylistek są frezy diamentowe, charakteryzujące się niezwykłą wytrzymałością i możliwością pracy na wysokich obrotach. W walce z przegrzewaniem się frezów pomoże Ci technologia Cool Frez od IQNails. Innowacyjne, krzyżykowe nacięcia w strukturze frezów zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, co zapobiegnie przegrzewaniu się opracowywanej powierzchni i zwiększa Twój komfort pracy!

Obejrzyj rolkę.

PS.  Czy wiesz, że na naszym Instagramie co tydzień w ramach cyklu #srodaedukacyjna pojawiają się nowe materiały?

Zaobserwuj nas, żeby być na bieżąco!

4. Doskonal swój warsztat pracy

Postaw na odpowiednią technikę i upewnij się, że frez nie pozostaje zbyt długo w jednym miejscu. Poruszanie frezem pomaga rozprowadzać wytwarzane ciepło, zapobiegając jego gromadzeniu się w jednym miejscu. Innym sposobem zapobiegania nagrzewaniu się narzędzia, jest frezowanie w krótkich seriach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą szkoleń, gdzie znajdziesz kursy prowadzone przez doświadczonych instruktorów i wejdziesz na poziom mistrzowski w stylizacji paznokci!

Frez do paznokci nagrzewa się z powodu tarcia, prędkości i siły nacisku. Aby zapobiec jego nagrzewaniu, należy zastosować odpowiednią technikę i wybrać odpowiednią prędkość oraz siłę nacisku. Dodatkowo, używanie frezu do paznokci w krótkich seriach pomaga zapobiegać gromadzeniu się ciepła, zmniejszając ryzyko dyskomfortu dla klienta i przedłużając żywotność końcówek. Jeśli stosujesz jakieś inne metody, to koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Translate »