-30% z kodem: urodziny

[currency_switcher]

Idealny pedicure krok po kroku

Okres wiosenno-letni nieśmiało puka do salonów kosmetycznych, a w szczególności do tych specjalizujących się stylizacją paznokci. Klientki chętniej chcą dbać o siebie i umawiają się na bardziej kompleksowe usługi. Jednak jedną z najbardziej pożądanych usług przez kobiety w okresie letnim jest pedicure. Piękne stopy to ważna kwestia. Szczególnie latem, kiedy często odsłaniamy je i prezentujemy swoje stopy w odkrytych butach. Ale dobry pedicure to nie tylko piękne pomalowane paznokcie. Równie ważne jest zadbanie o skórę na stopach i wokół paznokci. W tym najlepiej sprawdza się pedicure frezarkowy. Jest on niezwykle szybki, wygodny i przede wszystkim bardzo skuteczny.

Czym jest pedicure frezarkowy?

Pedicure frezarkowy to kompleksowa usługa, w której nie tylko opracowuje się paznokcie i skórę wokół nich, ale dodatkowo szczególną uwagę zwraca się skórę na podeszwie stóp. Pięknie wyfrezowane stopy pozbawione zgrubień i odcisków wyglądają zdrowo, a dokładnie przygotowane paznokcie zachowują swoją urodę na długo. Do takiego zabiegu niezbędna jest oczywiście frezarka kosmetyczna. Prędkość obrotów frezarki dostosowujemy do potrzeb skóry znajdującej się stopach klientek, gdyż każda ma inną wrażliwość skóry oraz swoje potrzeby. Frezarka jest bardzo wdzięcznym urządzeniem, gdyż dzięki niej stylistki paznokci mogą nie tylko usunąć żel, czy hybrydę z warstwy paznokci, ale także umożliwia ona usunięcie zrogowaceń na skórze.

Obejrzyj rolkę.

PS.  Czy wiesz, że na naszym Instagramie co tydzień w ramach cyklu #srodaedukacyjna pojawiają się nowe materiały?

Zaobserwuj nas, żeby być na bieżąco!

Pedicure krok po kroku:

1. Początek pracy rozpoczniemy od wymoczenia stóp klientki. Ten krok jest istotny w dalszej pracy, gdyż chodzi tu o pozbycie się wszelkich zabrudzeń, czy resztek tkaniny, jakie mogą pozostawić po sobie skarpetki, czy rajstopy. Stopy często są także przepocone, przez co trudniej się na nich pracuje. Nieprzyjemny zapach lub pot na skórze może tylko utrudnić pracę stylistyki.

2. Następnym krokiem jest dezynfekcja stóp klientki oraz naszych dłoni. Po tym kroku nakładamy na nasze dłonie rękawiczki i zabieramy się za frezowanie.

3. Frezujemy skórę na stopach w kierunku od dołu do góry. Najpierw pięta później śródstopie, podbicie i palce. Zaczynamy zawsze od pięt, gdyż tam jest najgrubsza skóra i największa powierzchnia, która wymaga więcej czasu. Po tak opracowanych stopach możemy przechodzić do góry w kierunku palców.

4. Używamy do tego frezu diamentowego w kształcie walca. Posiada on precyzyjnie wykonane szczeliny, umożliwiające swobodny przepływ powietrza/ wody, dzięki czemu zapewnia optymalne chłodzenie frezu i nie przegrzewa opracowywanej skóry.

Frez diamentowy podologiczny – bardzo zbierający walec z dziurkami

99,00 

Na stanie

5. Obroty frezarki dostosowujemy do wrażliwości skóry naszej klientki. Za normę można przyjąć, że nie schodzimy poniżej 15 tysięcy obrotów. Jeśli naskórek jest mocno zrogowaciały, to będziemy pracować na wyższych obrotach, by dokładniej usunąć martwy naskórek. Krótsze i szybsze ruchy są przyjemne dla klientki i nie wywołają dyskomfortu.

6. Przechodzimy do śródstopia i podbicia. W tej partii stóp musimy naciągnąć skórę stopy, dzięki odchyleniu palców klientki do tyłu. Idealnie napięta skóra ułatwi dostęp do zrogowaciałej powierzchni.

7. Przechodząc do palców, zmniejszamy obroty na 10-15 tys. Palce mają mniejszą powierzchnię skóry, dlatego trzeba być bardziej uważnym. Przy niższych obrotach mamy pewność, że uszkodzimy skóry klientki. PAMIĘTAJ! Stylistka zawsze powinna mieć kontrolę nad frezarką, niezależnie od tego, na czym i gdzie pracuje!

8. Nigdy nie warto zdejmować w 100% martwego naskórka z pięt, gdyż w ten sposób pozbawimy stopy jej naturalnych warstw chroniących skórę przed patogenami, czy też uszkodzeniami mechanicznymi. Usuwamy nie więcej, niż 90% zrogowaciałego naskórka, naskórka, co usatysfakcjonuje klientkę.

9. Ostatnim krokiem będzie wygładzenie skóry na stopach, po to, by być pewnym, że nie pozostał żaden ostry i zrogowaciały fragment skóry. Do tego użyjemy frezu o większej gradacji, jak frez z nasypem diamentowym z zestawu IQN Zestaw Mani 25, który w perfekcyjny sposób usunie nieprzewidziane niedociągnięcia. Ruchy i kierunek pracy frezem jest taki sam jak poprzednio. W górę wykonując krótkie i jednokierunkowe ruchy frezem. Możemy być wtedy pewne, że skóra nie zostanie uszkodzona.

Zestaw frezów do Manicure i Pedicure

179,00 

Na stanie

Opracowywanie paznokci przy użyciu zestawu:

1. Gdy skóra na stopach została porządnie zadbana, nadchodzi kolej na paznokcie. Pierwszym krokiem będzie zmiana frezu na frez diamentowy walec z bezpieczną górą, który w odpowiedni sposób odepchnie i usunie znajdujące się na paznokciu nabłonki. Pracujemy ruchem odpychająco- wymiatającym, zaczynając od największego palca i przechodząc do najmniejszego.

2. Po odsunięciu skórek zmieniamy frez na ten w kształcie ściętego stożka, aby usunąć wszelkie zadziorki, które pozostały po frezowaniu. Podnosimy skórki i ruchem wymiatającym! Nie odpychającym! Oczyszczamy powierzchnię, pozbywając się wszelkich niedociągnięć. To ważny element pedicure frezarkowego, gdyż, zanim nałożymy hybrydę, musimy być pewne, czy powierzchnia została prawidłowo oczyszczona. Nałożenie wszystkich produktów niezbędnych do pedicure na powierzchnię mającą nieoczyszczoną powierzchnię powoduje powstanie niepotrzebny zapowietrzeń.

3. Następnym krokiem jest usunięcie skórek przy pomocy frezu w kształcie długiego stożka z zaokrągloną górą. Nadaje się idealnie do podniesienia skórek i oczyszczenia wałów bocznych. Pamiętaj! Pracuj ostrożnie i delikatnie, gdyż skórki na stopach są tak samo delikatne jak te, które znajdują się na dłoniach.

4. Nadszedł czas na skrócenie paznokci i do tego użyjemy frezu z węglika spiekanego o kształcie stożka. Jego kształt pozwala bezpiecznie opracować nawet najmniejsze paznokcie u stóp.

5. Po skróceniu paznokci zabieramy się na wygładzenie powierzchni paznokci dzięki frezowi w kształcie kulki.

6. Po tak prawidłowo opracowanych paznokciach możemy zabrać się za ich stylizację wedle potrzeb klientki.

Peeling, olejek i krem do stóp

Po stylizacji krokiem końcowym, który w piękny sposób dopełni pedicure, będzie peeling, dzięki któremu nie tylko wypielęgnujemy skórę, ale także pozbawimy jej wszelkich pyłów i niewidzialnych gołym okiem niedociągnięć. Gdy wytrzemy stopy, wisienką na torcie będzie nakremowanie ich i nałożenie olejku na skórki, by zachować świeżość i miękkość skóry na dłużej.

Tak wykonany pedicure jest naprawdę szybką i skuteczną metodą, a wasze klientki będą mogły się w pełni cieszyć pięknie zadbanymi stopami.

Translate »