-20% z kodem: IQ20

[currency_switcher]

Błędy w Manicure Frezarkowym

Zapewne każda z nas na początku swojej kariery stylistki spotkała się z sytuacją kiedy np. hybryda się nie trzymała, żel odchodził, a podczas ściągania stylizacji zauważałyście masę zapowietrzeń, albo nieumyślnie zacięłyście klientkę frezem lub podczas frezowania klientka wręcz „uciekała” z ręką itp. Same nieprzyjemne sytuacje, prawda? Cóż… nikt nie lubi takich sytuacji. Możemy się założyć, że za każdym razem niemalże wyrywałyście sobie włosy z głowy i zastanawiałyście się: „co robię nie tak?”. Otóż powodów może być wiele. W dzisiejszym wpisie postaramy się przyjrzeć wszelakim błędom podczas przygotowania paznokcia, które zdarza się popełniać wszystkim stylistkom

1. Nieusunięcie nabłonka

Odsunięcie nabłonka patyczkiem nie załatwi sprawy. W wielu przypadkach może się to skończyć źle. Co się stanie kiedy tak zrobimy?

Nieusunięcie nabłonka z płytki paznokcia sprawia, że nałożenie na niego jakiejkolwiek masy może powodować liczne zapowietrzenia. Wynika to z tego, że skórki są znacznie bardziej miękkie niż paznokieć i „pracują” stale, zatem masa się na nich po prostu nie utrzyma. Dodatkowo zalanie skórek jakimkolwiek produktem może skutkować podrażnieniem, wysypką, a nawet ostrą reakcją alergiczną.

 Jeżeli zatem chcemy uniknąć tego problemu, powinnyśmy mimo wszystko użyć frezarki i odpowiedniego frezu. Jaki się do tego nada najlepiej? Kształty typu walec i stożek to specjaliści do tego typu zadań!

2. Nieodpowiednie frezowanie skórek

Frezowanie skórek jest bardzo ważnym elementem przygotowywania płytki pod nową stylizację. Musimy pamiętać, że każde narzędzie nieodpowiednio użytkowane może spowodować mniejszą lub większą szkodę.

Najważniejsze jest to, aby  frez trzymać pod odpowiednim kątem. Dzięki temu nie tylko będziemy mieli większą możliwość dotarcia do głębszych obszarów pod wałami, ale i nie wyrządzimy klientce krzywdy. 

3. Uszkodzenie macierzy

Oprócz nieodpowiedniego kąta pracy frezami należy zwrócić uwagę na to, z jaką siłą nimi pracujemy. Otóż liczy się również nasz docisk i zasięg, w jakim operujemy tymi narzędziami. 

Większość frezów do skórek, których zadaniem jest oczyszczanie tzw. „kieszonki”, są ostro zakończone. Np. łezka czy igła. Dlatego też nasza praca nie powinna za mocno ingerować w te wrażliwe przestrzenie.

Czym może skutkować zbyt duży docisk tych narzędzi? Jeśli będziemy używać naprawdę dużej siły, możemy uszkodzić macierz, np. paznokieć może odrastać zniekształcony, pofalowany lub też odrastać w bardzo spowolnionym tempie. Uszkodzeniu macierzy zazwyczaj towarzyszy również krwiak pod paznokciem. W takich przypadkach jest już wymagana konsultacja z podologiem lub dermatologiem. 

Nie ważne, czy jesteś początkująca, czy zaawansowaną stylistką, frezy należy wybierać dokładnie.

Obejrzyj rolkę.

PS.  Czy wiesz, że na naszym Instagramie co tydzień w ramach cyklu #srodaedukacyjna pojawiają się nowe materiały?

Zaobserwuj nas, żeby być na bieżąco!

Stosując się do tych punktów, nie powinnaś mieć problemów z bezpieczną i estetyczną pracą. Pamiętaj również o tym, aby narzędzia były zawsze zdezynfekowane i  wysterylizowane. Bezpieczeństwo klientek powinno zawsze być na pierwszym miejscu!

Autor tekstu:

Natalia Kurkiewicz – ambasadorka ponad 5 marek z branży beauty, stylistka paznokci, pasjonatka perfekcyjnego manicure, influencerka, autorka profilu @pazury_bez_cenzury_natalia.

Translate »